Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjderspelen    Utskriftsdatum  08 oktober 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  08:05   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Edvinsson  2006    366  33.87  1:12.40  1:53.40    2:34.36   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  2:33.53                 
                     
Saga Andersson  2006    328  35.86  1:18.31  2:01.41    2:40.12   
  Söderhamns Simsällskap  2:48.10                 
                     
Edith Wallberg  2007    326  35.45  1:17.38  2:02.19    2:40.37   
  Bollnäs Simsällskap  2:46.29                 
                     
Stella Karlsson  2006    314  37.96  1:19.68  1:59.94    2:42.33   
  Gimo Simsällskap  2:48.10                 
                     
Stina Hedlund Loman  2006    300  35.51  1:17.70  2:02.22    2:44.89   
  Gävle Simsällskap  2:46.84                 
                     
Emelie Runarsson  2006    282  35.65  1:21.70  2:06.96    2:48.35   
  Söderhamns Simsällskap  2:54.62                 
                     
Eleanor Fredholm  2007    258  38.78  1:23.30  2:10.22    2:53.37   
  Bollnäs Simsällskap  2:51.93                 
                     
Emma Mossnelid  2006    257  40.01  1:24.69  2:10.83    2:53.50   
  Söderhamns Simsällskap  2:58.14                 
                     
Melina Abrishami  2006    257  38.47  1:20.88  2:08.10    2:53.65   
  Borlänge Simsällskap  2:58.20                 
                     
10  Linn Biller  2006    252  1:21.88  2:09.16      2:54.71   
  Söderhamns Simsällskap  3:00.66                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Bergh  2004    541  30.71  1:05.01  1:40.35    2:15.45   
  Söderhamns Simsällskap  2:13.70                 
                     
Filippa Eklund  2004    529  31.51  1:06.32  1:42.00    2:16.47   
  Söderhamns Simsällskap  2:18.72                 
                     
Frida Florén  2004    478  31.05  1:06.15  1:41.66    2:21.19   
  Gävle Simsällskap  2:20.43                 
                     
Helmi Swanson  2004    475  31.53  1:07.28  1:44.50    2:21.53   
  Gävle Simsällskap  2:19.88                 
                     
Saga Boråker  2004    466  32.50  1:08.86  1:46.30    2:22.36   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:19.02                 
                     
Tyra Strömbom  2004    442  33.13  1:10.14  1:48.41    2:24.93   
  Hudiksvalls Simsällskap  2:23.13                 
                     
Juni Rogström  2004    436  31.54  1:09.20  1:48.16    2:25.62   
  Gävle Simsällskap  2:24.08                 
                     
Hanna Stolt  2004    345  34.37  1:13.98  1:56.41    2:37.44   
  Gävle Simsällskap  2:38.75                 
                     
Nathalie Stigenberg  2004    314  34.89  1:15.07  1:58.60    2:42.33   
  Gävle Simsällskap  2:40.89                 
                     
10  Lisa Holfve  2005    294  35.34  1:16.70  2:01.79    2:45.89   
  Gävle Simsällskap  2:44.62                 
                     
11  Agnes Sundqvist  2005    285  38.54  1:22.28  2:06.51    2:47.77   
  Söderhamns Simsällskap  3:07.89                 
                     
12  Vilma Hjertberg  2004    283  36.07  1:18.70  2:04.13    2:48.03   
  Gävle Simsällskap  2:47.46                 
                     
13  Fanny Karlsson  2004    231  38.40  1:24.39  2:13.08    2:59.96   
  Gävle Simsällskap  3:00.29                 
                     
Ida Karlsson  2005              DNS   
  Söderhamns Simsällskap  3:16.98                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    577  30.02  1:03.20  1:37.69    2:12.64   
  Söderhamns Simsällskap  2:10.10                 
                     
Emma Larsson  2002    499  32.11  1:07.26  1:43.69    2:19.16   
  Borlänge Simsällskap  2:14.41                 
                     
Maja Nilsson  2003    440  32.14  1:09.01  1:47.61    2:25.17   
  Gävle Simsällskap  2:26.08                 
                     
Anna Jönsson  2003    407  33.33  1:12.23  1:51.94    2:28.97   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:28.94                 
                     
Emelie Wijker  2003    305  28.07  1:15.64  1:51.04    2:44.04   
  Gävle Simsällskap  2:43.14                 
                     
Maja Edring  2002    234  38.14  1:23.24  2:11.35    2:59.03   
  Gävle Simsällskap  3:03.59                 
                     
Anna Philipsson  2003    192  39.90  1:28.57  2:19.58    3:11.16   
  Gävle Simsällskap  3:16.47                 
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Ku-Ringström  2008    175  38.44  1:24.24  2:11.92    2:57.39   
  Bollnäs Simsällskap  3:07.80                 
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lukas Nilsson  2006    212  35.84    2:04.33    2:46.46   
  Söderhamns Simsällskap  2:50.43                 
                     
Sebastian Pettersson  2006    209  35.53  1:18.32  2:03.46    2:47.24   
  Hudiksvalls Simsällskap  2:46.97                 
                     
Albin Glaas  2006    199  38.11  1:21.79  2:07.23    2:50.03   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  2:57.09                 
                     
Aston Horn  2007    184  37.41  1:22.66  2:10.83    2:54.59   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  3:06.29                 
                     
Axel Pagard  2006    183  39.91  1:25.21  2:12.28    2:54.87   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  3:07.78                 
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Östlund  2004    416  30.31  1:04.12  1:39.59    2:13.11   
  Gävle Simsällskap  2:11.21                 
                     
Daniel Ruijs  2004    389  31.92  1:07.46  1:43.66    2:16.01   
  Borlänge Simsällskap  2:21.69                 
                     
Olle Wikholm  2004    350  32.09  1:07.73  1:44.60    2:20.92   
  Gävle Simsällskap  2:15.14                 
                     
Martin Riljak  2004    345  30.50  1:06.28  1:44.61    2:21.60   
  Gävle Simsällskap  2:25.21                 
                     
Samuel Sjökvist  2005    333  31.65  1:07.68  1:45.42    2:23.27   
  Gävle Simsällskap  2:32.04                 
                     
Erik Sundman  2005    236  36.71  1:17.61  1:59.90    2:40.58   
  Söderhamns Simsällskap  2:57.10                 
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Hansson  2003    462  29.69  1:01.86  1:35.03    2:08.45   
  Gävle Simsällskap  2:10.05                 
                     
Melker Rosengren  2003    383  29.57  1:04.93  1:41.77    2:16.73   
  Gävle Simsällskap  2:10.58                 
                     
Gustaf Sandström  2003    354  31.37  1:07.03  1:44.65    2:20.46   
  Hudiksvalls Simsällskap  2:21.62                 
                     
André Kron  2003    255  32.67  53.04  1:51.97    2:36.69   
  Gävle Simsällskap  2:51.27                 
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    561  28.52  59.60  1:30.74    2:00.43   
  Gävle Simsällskap  2:00.04                 
                     
Adam Carlsson  2001    490  29.23  1:01.44  1:34.00    2:06.02   
  Gävle Simsällskap  2:05.71                 
                     
Marcus Ålenius  2001    423  29.39  1:03.45  1:38.57    2:12.33   
  Gävle Simsällskap  2:09.41                 
                     
Andreas Persson  2000    340  29.85  1:06.46  1:45.35    2:22.25   
  Gävle Simsällskap  2:14.07                 
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Astrid Lönn  2008    259          44.91   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.96                 
Tindra Byqvist  2008    161          52.56   
  Bollnäs Simsällskap  53.76                 
Alice Byström  2008    150          53.88   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  53.81                 
Ida Hellström  2008    137          55.53   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  56.48                 
Othilia Östlund  2010    133          56.00   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Majken Lönn  2009    130          56.51   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Emmy Olsson  2008    118          58.36   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  59.02                 
Tua Hvitt  2008    107          1:00.23   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  57.33                 
Saimi Lylander  2009    106          1:00.43   
  Borlänge Simsällskap  1:04.37                 
10  Liv Glumoff  2008    84          1:05.36   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Nyström  2006    287          43.38   
  Borlänge Simsällskap  44.97                 
Stina Hedlund Loman  2006    286          43.42   
  Gävle Simsällskap  42.40                 
Enya Söderlund  2006    277          43.92   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  43.43                 
Märta Karlsson  2007    276          43.94   
  Söderhamns Simsällskap  44.19                 
Ronja Nordlund  2006    265          44.58   
  Gävle Simsällskap  47.27                 
Hillevi Östlund  2007    264          44.63   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.33                 
Eleanor Fredholm  2007    263          44.66   
  Bollnäs Simsällskap  43.56                 
Isabelle Nilsson  2007    251          45.36   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.78                 
Junie Mattsson  2007    247          45.59   
  Gävle Simsällskap  44.47                 
10  Melina Abrishami  2006    230          46.74   
  Borlänge Simsällskap  46.38                 
11  Edith Wallberg  2007    198          49.09   
  Bollnäs Simsällskap  49.48                 
12  Arwen Wannberg  2007    189          49.88   
  Bollnäs Simsällskap  49.82                 
13  Rebecca Öhman  2006    181          50.57   
  Gävle Simsällskap  53.75                 
14  Felicia Hartelius  2006    115          58.75   
  Gävle Simsällskap                   
15  Ebba Sundberg  2006    95          1:02.60   
  Gävle Simsällskap  1:14.61                 
Elsa Östman  2007              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Saga Boråker  2004    559          34.75   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  34.56                 
Tyra Strömbom  2004    499          36.09   
  Hudiksvalls Simsällskap  35.38                 
Helmi Swanson  2004    497          36.14   
  Gävle Simsällskap  34.87                 
Frida Florén  2004    463          37.00   
  Gävle Simsällskap  37.86                 
Tuva Blomdahl  2004    442          37.57   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.89                 
Filippa Eklund  2004    441          37.62   
  Söderhamns Simsällskap  36.16                 
Hanna Stolt  2004    366          40.01   
  Gävle Simsällskap  40.73                 
Matilda Nilsson  2004    364          40.09   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.72                 
Juni Rogström  2004    357          40.35   
  Gävle Simsällskap  40.01                 
10  Vilma Hjertberg  2004    311          42.24   
  Gävle Simsällskap  42.41                 
11  Alva Eriksson  2005    302          42.65   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.45                 
12  Agnes Sundqvist  2005    298          42.85   
  Söderhamns Simsällskap  43.52                 
13  Vilma Herthelius  2005    278          43.84   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  44.70                 
14  Tekle Batsikadze  2005    246          45.65   
  Gävle Simsällskap  47.15                 
15  Elena Mortazavi  2004    245          45.77   
  Borlänge Simsällskap  46.80                 
16  Nathalie Stigenberg  2004    228          46.84   
  Gävle Simsällskap  46.06                 
17  Fanny Karlsson  2004    183          50.36   
  Gävle Simsällskap  53.89                 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    616          33.65   
  Söderhamns Simsällskap  33.20                 
Louise Haglöv  2003    559          34.76   
  Borlänge Simsällskap  35.39                 
Maja Nilsson  2003    398          38.92   
  Gävle Simsällskap  38.12                 
Ella Lindblad  2003    299          42.81   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.20                 
Tyra Olsson  2003    291          43.18   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.97                 
Maja Edring  2002    250          45.45   
  Gävle Simsällskap  43.95                 
Anna Philipsson  2003    162          52.43   
  Gävle Simsällskap  52.09                 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anna Papp  2001    362          40.16   
  Hudiksvalls Simsällskap  39.97                 
Rebecka Wiik  1999    237          46.25   
  Fagersta Simklubb  45.59                 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Ku-Ringström  2008    158          46.63   
  Bollnäs Simsällskap  48.24                 
Nils Edberg  2008    151          47.34   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  49.32                 
Tim Ku-Ringström  2010    118          51.39   
  Bollnäs Simsällskap  56.14                 
Ata Östlund Keklik  2008    89          56.55   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  56.92                 
Melvin Bergman  2009    86          57.16   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Glaas  2006    181          44.59   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.43                 
Elliot Ekman  2007    142          48.36   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.54                 
Axel Pagard  2006    138          48.78   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.03                 
Peter Flamborg  2007    134          49.27   
  Gävle Simsällskap  51.34                 
Aston Horn  2007    134          49.28   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.31                 
Sebastian Stolt  2006    133          49.41   
  Gävle Simsällskap  49.82                 
Gustav Larsson Rosen  2006    130          49.73   
  Söderhamns Simsällskap  56.94                 
Simon Tibbling  2006    121          50.94   
  Bollnäs Simsällskap  51.87                 
Csongor Pázsit  2007    120          51.15   
  Bollnäs Simsällskap  51.29                 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Ruijs  2004    425          33.56   
  Borlänge Simsällskap  33.50                 
Albin Östlund  2004    341          36.11   
  Gävle Simsällskap  39.82                 
Samuel Sjökvist  2005    288          38.22   
  Gävle Simsällskap  37.69                 
Erik Sundman  2005    222          41.70   
  Söderhamns Simsällskap  43.66                 
Ville Arola  2005    218          41.91   
  Borlänge Simsällskap  43.55                 
Samuel Yoseph  2004              DSQ   
  Söderhamns Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Melker Rosengren  2003    422          33.66   
  Gävle Simsällskap  34.56                 
Carl Hansson  2003    324          36.76   
  Gävle Simsällskap  36.16                 
Viggo Reit  2003    266          39.22   
  Hudiksvalls Simsällskap  40.31                 
Anton Sölveskog  2003    257          39.71   
  Hudiksvalls Simsällskap  40.59                 
Sebastian Forsberg  2003    248          40.14   
  Gävle Simsällskap  40.13                 
André Kron  2003    240          40.63   
  Gävle Simsällskap  43.58                 
Hamza Zahid  2003    122          50.89   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Adam Carlsson  2001    504          31.72   
  Gävle Simsällskap  33.60                 
Andreas Persson  2000    503          31.74   
  Gävle Simsällskap  31.39                 
Marcus Ålenius  2001    491          31.99   
  Gävle Simsällskap  31.52                 
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Astrid Lönn  2008    249  37.60        1:19.80   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:18.36                 
                     
Tindra Byqvist  2008    190  40.41        1:27.37   
  Bollnäs Simsällskap  1:28.21                 
                     
Melly Lindberg Sköld  2008    130  45.91        1:39.10   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
Saimi Lylander  2009    118  48.13        1:42.23   
  Borlänge Simsällskap  1:42.95                 
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Junia Eklund  2006    442  31.60        1:05.95   
  Söderhamns Simsällskap  1:06.52                 
                     
Agnes Edvinsson  2006    348  34.14        1:11.38   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:09.69                 
                     
Olivia Nyström  2006    331  34.53        1:12.59   
  Borlänge Simsällskap  1:13.71                 
                     
Stella Karlsson  2006    312  35.28        1:14.08   
  Gimo Simsällskap  1:13.25                 
                     
Saga Andersson  2006    307  35.77        1:14.48   
  Söderhamns Simsällskap  1:16.63                 
                     
Stina Hedlund Loman  2006    306  35.47        1:14.49   
  Gävle Simsällskap  1:18.34                 
                     
Isabelle Nilsson  2007    289          1:15.97   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:15.29                 
                     
Edith Wallberg  2007    268          1:17.92   
  Bollnäs Simsällskap  1:13.00                 
                     
Junie Mattsson  2007    267  35.91        1:18.02   
  Gävle Simsällskap  1:15.37                 
                     
10  Märta Karlsson  2007    258  38.31        1:18.89   
  Söderhamns Simsällskap  1:17.52                 
                     
11  Emma Mossnelid  2006    246  39.58        1:20.17   
  Söderhamns Simsällskap  1:21.89                 
                     
12  Emelie Runarsson  2006    243          1:20.45   
  Söderhamns Simsällskap  1:20.94                 
                     
13  Eleanor Fredholm  2007    234  38.68        1:21.48   
  Bollnäs Simsällskap  1:19.96                 
                     
14  Linn Biller  2006    224  39.59        1:22.73   
  Söderhamns Simsällskap  1:22.14                 
                     
15  Arwen Wannberg  2007    191  41.60        1:27.13   
  Bollnäs Simsällskap  1:31.37                 
                     
16  Emitis Aminiyan  2006    168  42.69        1:31.00   
  Söderhamns Simsällskap  1:33.20                 
                     
17  Ebba Sundberg  2006    152  45.53        1:34.08   
  Gävle Simsällskap  1:43.91                 
                     
18  Ronja Nordlund  2006    139  44.61        1:36.96   
  Gävle Simsällskap  1:43.07                 
                     
Hillevi Östlund  2007              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:22.47                 
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Bergh  2004    528  30.00        1:02.17   
  Söderhamns Simsällskap  1:01.91                 
                     
Filippa Eklund  2004    512  30.29        1:02.78   
  Söderhamns Simsällskap  1:03.03                 
                     
Tyra Strömbom  2004    448  32.29        1:05.66   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:07.76                 
                     
Frida Florén  2004    437  30.99        1:06.17   
  Gävle Simsällskap  1:03.76                 
                     
Juni Rogström  2004    436  31.56        1:06.26   
  Gävle Simsällskap  1:04.86                 
                     
Tuva Blomdahl  2004    432  32.26        1:06.46   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:06.35                 
                     
Hanna Stolt  2004    374  32.88        1:09.71   
  Gävle Simsällskap  1:12.38                 
                     
Vilma Herthelius  2005    327  34.55        1:12.88   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:12.48                 
                     
Vilma Hjertberg  2004    312  34.91        1:14.05   
  Gävle Simsällskap  1:14.08                 
                     
10  Nathalie Stigenberg  2004    307  35.23        1:14.42   
  Gävle Simsällskap  1:15.01                 
                     
11  Lisa Holfve  2005    304  34.93        1:14.67   
  Gävle Simsällskap  1:12.22                 
                     
12  Elena Mortazavi  2004    303  35.00        1:14.75   
  Borlänge Simsällskap  1:14.10                 
                     
13  Matilda Nilsson  2004    297  36.36        1:15.30   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:15.04                 
                     
14  Agnes Sundqvist  2005    273  37.92        1:17.37   
  Söderhamns Simsällskap  1:21.77                 
                     
15  Tekle Batsikadze  2005    230  38.78        1:22.01   
  Gävle Simsällskap  1:19.02                 
                     
16  Fanny Karlsson  2004    216  40.26        1:23.74   
  Gävle Simsällskap  1:28.21                 
                     
17  Ida Karlsson  2005    203  40.52        1:25.45   
  Söderhamns Simsällskap  1:29.15                 
                     
Helmi Swanson  2004              DNS   
  Gävle Simsällskap  1:02.69                 
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    562  29.47        1:00.89   
  Söderhamns Simsällskap  1:00.52                 
                     
Louise Haglöv  2003    505  30.19        1:03.09   
  Borlänge Simsällskap  1:02.91                 
                     
Emma Larsson  2002    483  31.01        1:04.04   
  Borlänge Simsällskap  1:03.26                 
                     
Femke van Zonneveld  2002    422  31.73        1:06.98   
  Borlänge Simsällskap  1:07.65                 
                     
Anna Jönsson  2003    417  20.09        1:07.23   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:09.20                 
                     
Maja Nilsson  2003    413  32.19        1:07.47   
  Gävle Simsällskap  1:08.51                 
                     
Ella Lindblad  2003    397  32.98        1:08.33   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:07.74                 
                     
Maja Wikström  2002    349  34.50        1:11.35   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:10.68                 
                     
Emelie Wijker  2003    335  35.14        1:12.29   
  Gävle Simsällskap  1:15.00                 
                     
10  Tyra Olsson  2003    311  35.35        1:14.15   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:12.29                 
                     
11  Maja Edring  2002    230  37.76        1:21.90   
  Gävle Simsällskap  1:21.47                 
                     
12  Anna Philipsson  2003    183  40.08        1:28.48   
  Gävle Simsällskap  1:27.64                 
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anna Papp  2001    346  34.91        1:11.56   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:11.80                 
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Ku-Ringström  2008    171  39.20        1:20.89   
  Bollnäs Simsällskap  1:22.06                 
                     
Nils Edberg  2008    136  42.20        1:27.19   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Ata Östlund Keklik  2008    114  42.92        1:32.50   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:35.37                 
                     
Tim Ku-Ringström  2010    90  45.94        1:40.25   
  Bollnäs Simsällskap  1:32.08                 
                     
Melvin Bergman  2009    63          1:52.78   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lukas Nilsson  2006    212  35.03        1:15.29   
  Söderhamns Simsällskap  1:17.05                 
                     
Sebastian Pettersson  2006    211  36.29        1:15.37   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:13.28                 
                     
Simon Tibbling  2006    169  38.28        1:21.19   
  Bollnäs Simsällskap  1:27.82                 
                     
Csongor Pázsit  2007    161  39.34        1:22.48   
  Bollnäs Simsällskap  1:25.93                 
                     
Elliot Ekman  2007    143  40.43        1:25.86   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:26.20                 
                     
Gustav Larsson Rosen  2006    104  44.50        1:35.42   
  Söderhamns Simsällskap  1:57.62                 
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Östlund  2004    415  28.82        1:00.24   
  Gävle Simsällskap  59.73                 
                     
Olle Wikholm  2004    367  30.57        1:02.76   
  Gävle Simsällskap  1:00.98                 
                     
Samuel Sjökvist  2005    344  30.48        1:04.10   
  Gävle Simsällskap  1:03.21                 
                     
Martin Riljak  2004    337  30.55        1:04.52   
  Gävle Simsällskap  1:06.93                 
                     
Ville Arola  2005    230  35.08        1:13.27   
  Borlänge Simsällskap  1:24.22                 
                     
Erik Sundman  2005    228  36.44        1:13.52   
  Söderhamns Simsällskap  1:17.17                 
                     
Samuel Yoseph  2004    97  47.13        1:37.63   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Melker Rosengren  2003    434  28.00        59.35   
  Gävle Simsällskap  58.38                 
                     
Carl Hansson  2003    410  28.48        1:00.45   
  Gävle Simsällskap  59.26                 
                     
Gustaf Sandström  2003    369  30.80        1:02.64   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:04.16                 
                     
Viggo Reit  2003    367  29.85        1:02.76   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:03.62                 
                     
Malte Eriksson  2003    343  30.64        1:04.17   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:05.22                 
                     
Anton Sölveskog  2003    303  31.52        1:06.87   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:07.92                 
                     
Sebastian Forsberg  2003    228  34.78        1:13.49   
  Gävle Simsällskap  1:14.42                 
                     
Alex Kalinichenko  2003    143  39.70        1:25.75   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Hamza Zahid  2003    138  40.21        1:26.76   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    529  26.74        55.55   
  Gävle Simsällskap  56.52                 
                     
Marcus Ålenius  2001    497  27.44        56.71   
  Gävle Simsällskap  58.61                 
                     
Adam Carlsson  2001    493  27.07        56.86   
  Gävle Simsällskap  57.08                 
                     
Andreas Persson  2000    400  28.78        1:00.98   
  Gävle Simsällskap  1:00.34                 
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Astrid Lönn  2008    228          42.00   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.41                 
Tindra Byqvist  2008    192          44.46   
  Bollnäs Simsällskap  44.42                 
Ida Hellström  2008    134          50.14   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  49.47                 
Tua Hvitt  2008    114          52.79   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  54.72                 
Saimi Lylander  2009    110          53.47   
  Borlänge Simsällskap  49.61                 
Othilia Östlund  2010    105          54.25   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Emmy Olsson  2008    104          54.48   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  55.41                 
Majken Lönn  2009    101          55.10   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Alice Byström  2008    100          55.16   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  53.90                 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Junia Eklund  2006    419          34.30   
  Söderhamns Simsällskap  33.82                 
Junie Mattsson  2007    300          38.31   
  Gävle Simsällskap  40.83                 
Edith Wallberg  2007    289          38.80   
  Bollnäs Simsällskap  36.99                 
Agnes Edvinsson  2006    282          39.13   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.37                 
Isabelle Nilsson  2007    265          39.92   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.35                 
Stella Karlsson  2006    249          40.75   
  Gimo Simsällskap  41.05                 
Hillevi Östlund  2007    249          40.78   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.02                 
Saga Andersson  2006    240          41.30   
  Söderhamns Simsällskap  40.56                 
Emelie Runarsson  2006    238          41.40   
  Söderhamns Simsällskap  39.87                 
10  Olivia Nyström  2006    237          41.48   
  Borlänge Simsällskap  41.02                 
11  Enya Söderlund  2006    228          41.97   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  42.80                 
12  Emma Mossnelid  2006    202          43.70   
  Söderhamns Simsällskap  44.28                 
13  Eleanor Fredholm  2007    198          44.00   
  Bollnäs Simsällskap  43.67                 
14  Linn Biller  2006    194          44.29   
  Söderhamns Simsällskap  44.48                 
15  Melina Abrishami  2006    193          44.35   
  Borlänge Simsällskap  45.09                 
16  Stina Hedlund Loman  2006    186          44.89   
  Gävle Simsällskap  51.95                 
17  Märta Karlsson  2007    172          46.12   
  Söderhamns Simsällskap  44.53                 
18  Rebecca Öhman  2006    168          46.50   
  Gävle Simsällskap  45.58                 
19  Arwen Wannberg  2007    149          48.32   
  Bollnäs Simsällskap  47.10                 
20  Ronja Nordlund  2006    141          49.25   
  Gävle Simsällskap  54.93                 
21  Emitis Aminiyan  2006    138          49.56   
  Söderhamns Simsällskap  48.09                 
22  Ebba Sundberg  2006    118          52.22   
  Gävle Simsällskap  55.38                 
23  Felicia Hartelius  2006    107          53.99   
  Gävle Simsällskap                   
24  Elsa Östman  2007    72          1:01.65   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Frida Florén  2004    462          33.19   
  Gävle Simsällskap  33.74                 
Saga Boråker  2004    391          35.10   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  35.25                 
Helmi Swanson  2004    377          35.53   
  Gävle Simsällskap  34.16                 
Hanna Stolt  2004    344          36.61   
  Gävle Simsällskap  38.39                 
Tuva Blomdahl  2004    343          36.67   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.24                 
Juni Rogström  2004    342          36.68   
  Gävle Simsällskap  36.40                 
Alva Eriksson  2005    285          38.98   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.57                 
Elena Mortazavi  2004    264          39.99   
  Borlänge Simsällskap  41.71                 
Vilma Hjertberg  2004    242          41.18   
  Gävle Simsällskap  39.95                 
10  Tekle Batsikadze  2005    240          41.28   
  Gävle Simsällskap  41.98                 
11  Matilda Nilsson  2004    212          43.03   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.83                 
12  Ida Karlsson  2005    201          43.75   
  Söderhamns Simsällskap  43.67                 
13  Nathalie Stigenberg  2004    194          44.29   
  Gävle Simsällskap  43.05                 
14  Fanny Karlsson  2004    163          46.98   
  Gävle Simsällskap  47.69                 
Lisa Holfve  2005              DNS   
  Gävle Simsällskap  40.28                 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    474          32.92   
  Söderhamns Simsällskap  32.08                 
Maja Nilsson  2003    328          37.19   
  Gävle Simsällskap  36.59                 
Maja Wikström  2002    317          37.63   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.52                 
Femke van Zonneveld  2002    305          38.10   
  Borlänge Simsällskap  36.75                 
Ella Lindblad  2003    276          39.41   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.56                 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Rebecka Wiik  1999              DSQ   
  Fagersta Simklubb  44.56                 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Ku-Ringström  2008    160          40.91   
  Bollnäs Simsällskap  40.43                 
Nils Edberg  2008    105          47.08   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Tim Ku-Ringström  2010    84          50.70   
  Bollnäs Simsällskap  49.97                 
Melvin Bergman  2009    58          57.19   
  Borlänge Simsällskap                   
Ata Östlund Keklik  2008              DNS   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.54                 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lukas Nilsson  2006    158          41.04   
  Söderhamns Simsällskap  40.64                 
Aston Horn  2007    151          41.72   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.84                 
Albin Glaas  2006    149          41.82   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.35                 
Sebastian Pettersson  2006    134          43.34   
  Hudiksvalls Simsällskap  40.36                 
Elliot Ekman  2007    117          45.39   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.17                 
Axel Pagard  2006    115          45.58   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.12                 
Csongor Pázsit  2007    115          45.64   
  Bollnäs Simsällskap  44.14                 
Sebastian Stolt  2006    115          45.68   
  Gävle Simsällskap  53.17                 
Peter Flamborg  2007    114          45.78   
  Gävle Simsällskap                   
10  Simon Tibbling  2006    104          47.15   
  Bollnäs Simsällskap  45.02                 
11  Calle Herthelius  2007    87          50.08   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  53.50                 
12  Gustav Larsson Rosen  2006    74          52.76   
  Söderhamns Simsällskap  59.19                 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Östlund  2004    349          31.53   
  Gävle Simsällskap  33.56                 
Olle Wikholm  2004    266          34.53   
  Gävle Simsällskap  32.56                 
Daniel Ruijs  2004    256          34.98   
  Borlänge Simsällskap  33.40                 
Samuel Sjökvist  2005    243          35.58   
  Gävle Simsällskap  35.64                 
Martin Riljak  2004    217          36.94   
  Gävle Simsällskap  36.00                 
Erik Sundman  2005    159          40.94   
  Söderhamns Simsällskap  41.41                 
Ville Arola  2005    155          41.34   
  Borlänge Simsällskap  45.63                 
Samuel Yoseph  2004    55          58.13   
  Söderhamns Simsällskap                   
Viggo Brodin  2005              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Hansson  2003    368          31.00   
  Gävle Simsällskap  30.63                 
Melker Rosengren  2003    365          31.09   
  Gävle Simsällskap  31.00                 
Gustaf Sandström  2003    251          35.19   
  Hudiksvalls Simsällskap  33.78                 
André Kron  2003    224          36.57   
  Gävle Simsällskap  36.00                 
Malte Eriksson  2003    204          37.73   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.91                 
Anton Sölveskog  2003    186          38.91   
  Hudiksvalls Simsällskap  37.90                 
Sebastian Forsberg  2003    175          39.65   
  Gävle Simsällskap  41.15                 
Alex Kalinichenko  2003    126          44.28   
  Borlänge Simsällskap                   
Hamza Zahid  2003    94          48.75   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    484          28.29   
  Gävle Simsällskap  28.17                 
Marcus Ålenius  2001    385          30.54   
  Gävle Simsällskap  30.89                 
Adam Carlsson  2001    384          30.56   
  Gävle Simsällskap  29.82                 
Andreas Persson  2000    280          33.95   
  Gävle Simsällskap  31.54                 
 
Gren 9, 4X50m Medley Mixed, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gävle Simsällskap  2001              2:05.82   
  Gävle Simsällskap  2:00.00                 
  Jakob Källquist  2001      28.51        28.51   
  Maja Nilsson  2003      38.14        1:06.65   
  Marcus Ålenius  2001      27.24        1:33.89   
  Emelie Wijker  2003      31.93        2:05.82   
                     
Harnäs Skutskär Simsällskap              2:11.36   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
  Ella Lindblad  2003      38.09        38.09   
  Robert Lindblom  1995      29.15        1:07.24   
  Malte Eriksson  2003      32.53        1:39.77   
  Tyra Olsson  2003      31.59        2:11.36   
                     
 
Gren 10, 4X50m Medley Mixed, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gävle Simsällskap  2004              2:06.24   
  Gävle Simsällskap  2:10.00                 
  Olle Wikholm  2004      33.05        33.05   
  Helmi Swanson  2004      35.16        1:08.21   
  Frida Florén  2004      30.78        1:38.99   
  Albin Östlund  2004      27.25        2:06.24   
                     
Gävle Simsällskap Lag 2  2004              2:16.42   
  Gävle Simsällskap  2:20.00                 
  Samuel Sjökvist  2005      35.24        35.24   
  Hanna Stolt  2004      39.13        1:14.37   
  Martin Riljak  2004                 
  Juni Rogström  2004      2:16.42        2:16.42   
                     
Söderhamns Simsällskap  2004              2:22.53   
  Söderhamns Simsällskap  2:22.50                 
  Junia Eklund  2006      35.37        35.37   
  Erik Sundman  2005      41.37        1:16.74   
  Clara Bergh  2004      31.52        1:48.26   
  Lukas Nilsson  2006      34.27        2:22.53   
                     
Bollnäs Simsällskap  2006              2:49.26   
  Bollnäs Simsällskap  2:41.82                 
  Edith Wallberg  2007      40.15        40.15   
  Eleanor Fredholm  2007      44.74        1:24.89   
  Leo Ku-Ringström  2008      48.75        2:13.64   
  Simon Tibbling  2006      35.62        2:49.26   
                     
Söderhamns Simsällskap Lag 2  2004              2:52.18   
  Söderhamns Simsällskap  1:12.80                 
  Emelie Runarsson  2006      41.48        41.48   
  Samuel Yoseph  2004      53.02        1:34.50   
  Filippa Eklund  2004      33.67        2:08.17   
  Gustav Larsson Rosen  2006      44.01        2:52.18   
                     
Bollnäs Simsällskap Lag 2  2007              3:08.98   
  Bollnäs Simsällskap  3:02.56                 
  Csongor Pázsit  2007      46.58        46.58   
  Arwen Wannberg  2007      49.14        1:35.72   
  Tindra Byqvist  2008      48.67        2:24.39   
  Tim Ku-Ringström  2010      44.59        3:08.98   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Bergh  2004    495  33.78  1:13.31  2:00.16    2:34.00   
  Söderhamns Simsällskap  2:35.16                 
                     
Frida Florén  2004    494  31.38  1:10.66  1:57.98    2:34.12   
  Gävle Simsällskap  2:33.85                 
                     
Tyra Strömbom  2004    453  35.37  1:17.60  2:01.48    2:38.59   
  Hudiksvalls Simsällskap  2:36.45                 
                     
Filippa Eklund  2004    401  36.21  1:20.99  2:07.21    2:45.21   
  Söderhamns Simsällskap  2:36.65                 
                     
Tuva Blomdahl  2004    398  35.33  1:19.12  2:06.78    2:45.62   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  2:49.41                 
                     
Juni Rogström  2004    397  37.27  1:19.94  2:10.09    2:45.77   
  Gävle Simsällskap  2:52.29                 
                     
Hanna Stolt  2004    347  38.24  1:22.10  2:13.69    2:53.41   
  Gävle Simsällskap  2:54.11                 
                     
Alva Eriksson  2005    283  38.88  1:25.58  2:19.64    3:05.50   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  3:02.40                 
                     
Agnes Sundqvist  2005    265  43.57  1:33.48  2:28.48    3:09.60   
  Söderhamns Simsällskap  3:19.59                 
                     
10  Vilma Hjertberg  2004    261  41.50  1:30.21  2:26.70    3:10.60   
  Gävle Simsällskap  3:12.34                 
                     
11  Lisa Holfve  2005    242  43.69  1:34.48  2:32.04    3:15.53   
  Gävle Simsällskap  3:15.48                 
                     
12  Nathalie Stigenberg  2004    239  40.73  1:32.28  2:33.73    3:16.16   
  Gävle Simsällskap  3:21.40                 
                     
13  Tekle Batsikadze  2005    207  46.99  1:40.66  2:37.65    3:25.84   
  Gävle Simsällskap                   
                     
14  Fanny Karlsson  2004    187  49.93  1:40.86  2:45.54    3:32.92   
  Gävle Simsällskap  3:39.72                 
                     
Ida Karlsson  2005              DNS   
  Söderhamns Simsällskap  3:40.10                 
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    573  32.55  1:10.48  1:53.13    2:26.68   
  Söderhamns Simsällskap  2:26.17                 
                     
Louise Haglöv  2003    458  34.29  1:18.60  2:01.27    2:38.05   
  Borlänge Simsällskap  2:40.31                 
                     
Emma Larsson  2002    408  34.18  1:16.41  2:06.97    2:44.27   
  Borlänge Simsällskap  2:42.07                 
                     
Maja Nilsson  2003    391  35.60  1:19.56  2:07.47    2:46.59   
  Gävle Simsällskap  2:45.44                 
                     
Femke van Zonneveld  2002    364  36.22  1:21.01  2:10.55    2:50.53   
  Borlänge Simsällskap  2:44.77                 
                     
Maja Edring  2002    221  43.02  1:38.61  2:34.98    3:21.26   
  Gävle Simsällskap  3:25.99                 
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anna Papp  2001    287  40.23  1:31.41  2:21.50    3:04.62   
  Hudiksvalls Simsällskap  3:02.75                 
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Östlund  2004    398  33.20  1:11.23  1:56.93    2:28.96   
  Gävle Simsällskap  2:29.58                 
                     
Daniel Ruijs  2004    355  33.95  1:17.29  2:00.28    2:34.74   
  Borlänge Simsällskap  2:36.17                 
                     
Martin Riljak  2004    297  33.99  2:07.42  2:44.31    2:44.31   
  Gävle Simsällskap  2:49.46                 
                     
Samuel Sjökvist  2005    273  36.16  1:19.79  2:08.72    2:48.80   
  Gävle Simsällskap  2:47.37                 
                     
Erik Sundman  2005    206  43.46  1:31.36  2:24.67    3:05.56   
  Söderhamns Simsällskap  3:15.15                 
                     
Ville Arola  2005    178  41.32  1:33.46  2:30.78    3:14.85   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Melker Rosengren  2003    405  31.59  1:11.28  1:54.11    2:28.06   
  Gävle Simsällskap  2:29.49                 
                     
Carl Hansson  2003    399  31.77  1:10.84  1:55.89    2:28.81   
  Gävle Simsällskap  2:25.95                 
                     
André Kron  2003    284  36.08  1:18.35  2:09.48    2:46.65   
  Gävle Simsällskap  3:06.97                 
                     
Viggo Reit  2003    249  35.20  1:22.37  2:15.06    2:54.19   
  Hudiksvalls Simsällskap  2:52.09                 
                     
Anton Sölveskog  2003    230  36.33  1:25.20  2:16.34    2:58.76   
  Hudiksvalls Simsällskap  2:55.30                 
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    523  29.56  1:05.68  1:45.16    2:15.99   
  Gävle Simsällskap  2:11.01                 
                     
Adam Carlsson  2001    449  30.11  1:08.83  1:50.14    2:23.14   
  Gävle Simsällskap  2:24.21                 
                     
Marcus Ålenius  2001    435  29.85  1:10.45  1:51.18    2:24.68   
  Gävle Simsällskap  2:21.23                 
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Astrid Lönn  2008    252  42.29        1:29.46   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:26.47                 
                     
Tindra Byqvist  2008    199  44.86        1:36.65   
  Bollnäs Simsällskap  1:40.10                 
                     
Ida Hellström  2008    142  49.59        1:48.08   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Alice Byström  2008    128  52.98        1:51.92   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Junia Eklund  2006    420  34.16        1:15.41   
  Söderhamns Simsällskap  1:17.18                 
                     
Agnes Edvinsson  2006    321  37.27        1:22.46   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:20.25                 
                     
Isabelle Nilsson  2007    300  40.23        1:24.38   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:25.41                 
                     
Olivia Nyström  2006    300  39.95        1:24.39   
  Borlänge Simsällskap  1:28.14                 
                     
Saga Andersson  2006    297  40.01        1:24.67   
  Söderhamns Simsällskap  1:31.75                 
                     
Junie Mattsson  2007    284  40.15        1:25.89   
  Gävle Simsällskap  1:27.46                 
                     
Hillevi Östlund  2007    258  41.29        1:28.73   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:26.65                 
                     
Stella Karlsson  2006    253  42.75        1:29.34   
  Gimo Simsällskap  1:32.14                 
                     
Edith Wallberg  2007    251  41.92        1:29.55   
  Bollnäs Simsällskap  1:25.89                 
                     
10  Eleanor Fredholm  2007    239  45.19        1:30.98   
  Bollnäs Simsällskap  1:29.92                 
                     
11  Emelie Runarsson  2006    233  43.43        1:31.82   
  Söderhamns Simsällskap  1:35.02                 
                     
12  Emma Mossnelid  2006    230  44.55        1:32.18   
  Söderhamns Simsällskap  1:36.31                 
                     
13  Märta Karlsson  2007    228  43.72        1:32.44   
  Söderhamns Simsällskap  1:35.18                 
                     
14  Enya Söderlund  2006    227  43.25        1:32.62   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:38.32                 
                     
15  Melina Abrishami  2006    220  45.49        1:33.47   
  Borlänge Simsällskap  1:44.90                 
                     
16  Ronja Nordlund  2006    181  46.51        1:39.75   
  Gävle Simsällskap  1:50.14                 
                     
17  Emitis Aminiyan  2006    162  52.31        1:43.66   
  Söderhamns Simsällskap  1:47.97                 
                     
Arwen Wannberg  2007              DSQ   
  Bollnäs Simsällskap  1:46.24                 
                     
Elsa Östman  2007              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Linn Biller  2006              DSQ   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Ku-Ringström  2008    170  42.07        1:30.66   
  Bollnäs Simsällskap  1:33.18                 
                     
Tim Ku-Ringström  2010              DSQ   
  Bollnäs Simsällskap  1:47.16                 
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Glaas  2006    191  41.57        1:27.29   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:31.62                 
                     
Sebastian Pettersson  2006    185  42.18        1:28.13   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:28.24                 
                     
Aston Horn  2007    175  41.22        1:29.84   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:30.63                 
                     
Lukas Nilsson  2006    173  40.71        1:30.14   
  Söderhamns Simsällskap  1:29.01                 
                     
Axel Pagard  2006    154  45.77        1:33.76   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:40.97                 
                     
Elliot Ekman  2007    135  45.47        1:37.91   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:37.58                 
                     
Csongor Pázsit  2007    132  47.01        1:38.66   
  Bollnäs Simsällskap  1:39.18                 
                     
Gustav Larsson Rosen  2006    90  55.93        1:52.02   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Simon Tibbling  2006              DSQ   
  Bollnäs Simsällskap  1:39.40                 
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Astrid Lönn  2008    243          36.73   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.80                 
Tindra Byqvist  2008    209          38.63   
  Bollnäs Simsällskap  37.76                 
Ida Hellström  2008    150          43.10   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.24                 
Saimi Lylander  2009    150          43.13   
  Borlänge Simsällskap  43.03                 
Tua Hvitt  2008    145          43.56   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.93                 
Melly Lindberg Sköld  2008    133          44.86   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:01.49                 
Othilia Östlund  2010    132          44.94   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Emmy Olsson  2008    114          47.21   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  51.17                 
Alice Byström  2008    111          47.62   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.25                 
10  Majken Lönn  2009    104          48.63   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
11  Liv Glumoff  2008    80          53.17   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Junia Eklund  2006    434          30.28   
  Söderhamns Simsällskap  29.74                 
Agnes Edvinsson  2006    351          32.49   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.18                 
Saga Andersson  2006    344          32.72   
  Söderhamns Simsällskap  33.66                 
Stina Hedlund Loman  2006    335          33.00   
  Gävle Simsällskap  33.38                 
Edith Wallberg  2007    332          33.10   
  Bollnäs Simsällskap  32.23                 
Olivia Nyström  2006    330          33.18   
  Borlänge Simsällskap  32.94                 
Isabelle Nilsson  2007    313          33.76   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.81                 
Junie Mattsson  2007    310          33.85   
  Gävle Simsällskap  32.92                 
Emelie Runarsson  2006    306          34.02   
  Söderhamns Simsällskap  34.94                 
10  Stella Karlsson  2006    271          35.40   
  Gimo Simsällskap  35.32                 
11  Märta Karlsson  2007    260          35.92   
  Söderhamns Simsällskap  36.10                 
12  Linn Biller  2006    257          36.02   
  Söderhamns Simsällskap  35.30                 
13  Hillevi Östlund  2007    256          36.11   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.44                 
14  Emma Mossnelid  2006    249          36.40   
  Söderhamns Simsällskap  37.71                 
15  Melina Abrishami  2006    235          37.15   
  Borlänge Simsällskap  36.49                 
16  Eleanor Fredholm  2007    232          37.28   
  Bollnäs Simsällskap  35.97                 
17  Emitis Aminiyan  2006    207          38.76   
  Söderhamns Simsällskap  38.92                 
18  Arwen Wannberg  2007    206          38.80   
  Bollnäs Simsällskap  38.75                 
19  Rebecca Öhman  2006    182          40.46   
  Gävle Simsällskap  42.05                 
20  Ebba Sundberg  2006    176          40.89   
  Gävle Simsällskap  52.10                 
21  Ronja Nordlund  2006    154          42.76   
  Gävle Simsällskap  45.24                 
22  Felicia Hartelius  2006    112          47.44   
  Gävle Simsällskap                   
23  Elsa Östman  2007    90          51.11   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Bergh  2004    491          29.06   
  Söderhamns Simsällskap  28.45                 
Filippa Eklund  2004    485          29.17   
  Söderhamns Simsällskap  29.07                 
Helmi Swanson  2004    470          29.48   
  Gävle Simsällskap  29.44                 
Frida Florén  2004    458          29.73   
  Gävle Simsällskap  29.62                 
Tyra Strömbom  2004    443          30.06   
  Hudiksvalls Simsällskap  29.67                 
Juni Rogström  2004    424          30.50   
  Gävle Simsällskap  29.80                 
Tuva Blomdahl  2004    417          30.69   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  29.99                 
Hanna Stolt  2004    388          31.42   
  Gävle Simsällskap  32.84                 
Vilma Herthelius  2005    365          32.07   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  32.85                 
10  Vilma Hjertberg  2004    353          32.43   
  Gävle Simsällskap  32.66                 
11  Matilda Nilsson  2004    331          33.14   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.10                 
12  Alva Eriksson  2005    327          33.25   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.16                 
13  Nathalie Stigenberg  2004    310          33.88   
  Gävle Simsällskap  33.34                 
14  Agnes Sundqvist  2005    297          34.35   
  Söderhamns Simsällskap  36.61                 
15  Elena Mortazavi  2004    290          34.64   
  Borlänge Simsällskap  33.20                 
16  Tekle Batsikadze  2005    253          36.24   
  Gävle Simsällskap  36.40                 
17  Fanny Karlsson  2004    218          38.07   
  Gävle Simsällskap  38.80                 
18  Ida Karlsson  2005    210          38.57   
  Söderhamns Simsällskap  37.50                 
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    535          28.23   
  Söderhamns Simsällskap  27.83                 
Louise Haglöv  2003    482          29.23   
  Borlänge Simsällskap  29.29                 
Emma Larsson  2002    435          30.26   
  Borlänge Simsällskap  30.17                 
Ella Lindblad  2003    412          30.80   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  30.58                 
Maja Nilsson  2003    372          31.86   
  Gävle Simsällskap  31.55                 
Emelie Wijker  2003    362          32.16   
  Gävle Simsällskap  32.78                 
Tyra Olsson  2003    343          32.74   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.38                 
Maja Wikström  2002    340          32.84   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  32.50                 
Maja Edring  2002    254          36.20   
  Gävle Simsällskap  35.68                 
10  Anna Philipsson  2003    214          38.33   
  Gävle Simsällskap  38.29                 
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anna Papp  2001    360          32.21   
  Hudiksvalls Simsällskap  31.83                 
Rebecka Wiik  1999    280          35.02   
  Fagersta Simklubb  35.34                 
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Ku-Ringström  2008    166          36.83   
  Bollnäs Simsällskap  36.84                 
Nils Edberg  2008    140          38.93   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.47                 
Tim Ku-Ringström  2010    105          42.87   
  Bollnäs Simsällskap  43.06                 
Oskar Johannesson  2008    95          44.39   
  Gävle Simsällskap                   
Melvin Bergman  2009    66          50.07   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lukas Nilsson  2006    212          33.94   
  Söderhamns Simsällskap  34.01                 
Aston Horn  2007    198          34.74   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.20                 
Sebastian Pettersson  2006    191          35.17   
  Hudiksvalls Simsällskap  33.23                 
Albin Glaas  2006    190          35.18   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.43                 
Simon Tibbling  2006    177          36.06   
  Bollnäs Simsällskap  34.83                 
Elliot Ekman  2007    172          36.43   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.49                 
Csongor Pázsit  2007    154          37.76   
  Bollnäs Simsällskap  38.21                 
Axel Pagard  2006    137          39.30   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.10                 
Sebastian Stolt  2006    116          41.53   
  Gävle Simsällskap  38.46                 
10  Gustav Larsson Rosen  2006    107          42.61   
  Söderhamns Simsällskap                   
11  Calle Herthelius  2007    92          44.78   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Östlund  2004    357          28.54   
  Gävle Simsällskap  27.57                 
Martin Riljak  2004    343          28.92   
  Gävle Simsällskap  29.51                 
Samuel Sjökvist  2005    324          29.48   
  Gävle Simsällskap  28.49                 
Olle Wikholm  2004    312          29.86   
  Gävle Simsällskap  27.95                 
Ville Arola  2005    263          31.60   
  Borlänge Simsällskap  33.27                 
Erik Sundman  2005    235          32.81   
  Söderhamns Simsällskap  33.88                 
Samuel Yoseph  2004    121          40.96   
  Söderhamns Simsällskap                   
Viggo Brodin  2005    106          42.70   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Melker Rosengren  2003    449          26.44   
  Gävle Simsällskap  26.59                 
Carl Hansson  2003    408          27.30   
  Gävle Simsällskap  26.75                 
Viggo Reit  2003    356          28.58   
  Hudiksvalls Simsällskap  28.60                 
Malte Eriksson  2003    341          28.99   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  29.73                 
Gustaf Sandström  2003    329          29.32   
  Hudiksvalls Simsällskap  28.47                 
Anton Sölveskog  2003    304          30.13   
  Hudiksvalls Simsällskap  29.76                 
André Kron  2003    278          31.03   
  Gävle Simsällskap  30.40                 
Hamza Zahid  2003    163          37.07   
  Borlänge Simsällskap                   
Alex Kalinichenko  2003    160          37.30   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Ålenius  2001    480          25.87   
  Gävle Simsällskap  25.42                 
Jakob Källquist  2001    475          25.96   
  Gävle Simsällskap  25.65                 
Adam Carlsson  2001    440          26.63   
  Gävle Simsällskap  26.35                 
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Edvinsson  2006    381          33.61   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.09                 
Junia Eklund  2006    369          33.97   
  Söderhamns Simsällskap  33.02                 
Saga Andersson  2006    324          35.49   
  Söderhamns Simsällskap  35.78                 
Isabelle Nilsson  2007    302          36.30   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.44                 
Olivia Nyström  2006    248          38.78   
  Borlänge Simsällskap  39.62                 
Emma Mossnelid  2006    205          41.32   
  Söderhamns Simsällskap  41.08                 
Junie Mattsson  2007    203          41.42   
  Gävle Simsällskap  38.38                 
Stina Hedlund Loman  2006    193          42.15   
  Gävle Simsällskap  52.56                 
Edith Wallberg  2007    191          42.29   
  Bollnäs Simsällskap  38.86                 
10  Hillevi Östlund  2007    186          42.64   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.67                 
11  Stella Karlsson  2006    170          44.00   
  Gimo Simsällskap                   
12  Eleanor Fredholm  2007    169          44.07   
  Bollnäs Simsällskap  41.04                 
13  Märta Karlsson  2007    165          44.37   
  Söderhamns Simsällskap  40.67                 
14  Linn Biller  2006    131          47.95   
  Söderhamns Simsällskap  43.93                 
15  Melina Abrishami  2006    129          48.14   
  Borlänge Simsällskap  45.08                 
16  Ronja Nordlund  2006    128          48.26   
  Gävle Simsällskap                   
17  Arwen Wannberg  2007    99          52.70   
  Bollnäs Simsällskap  48.82                 
18  Emitis Aminiyan  2006    96          53.20   
  Söderhamns Simsällskap  50.88                 
Emelie Runarsson  2006              DNS   
  Söderhamns Simsällskap  41.43                 
Enya Söderlund  2006              DNS   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  44.62                 
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Frida Florén  2004    497          30.76   
  Gävle Simsällskap  30.42                 
Clara Bergh  2004    440          32.04   
  Söderhamns Simsällskap  31.01                 
Saga Boråker  2004    422          32.50   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  32.81                 
Filippa Eklund  2004    394          33.23   
  Söderhamns Simsällskap  32.24                 
Tyra Strömbom  2004    393          33.26   
  Hudiksvalls Simsällskap  33.44                 
Tuva Blomdahl  2004    373          33.86   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.40                 
Hanna Stolt  2004    330          35.26   
  Gävle Simsällskap  35.95                 
Juni Rogström  2004    307          36.11   
  Gävle Simsällskap  33.54                 
Nathalie Stigenberg  2004    254          38.48   
  Gävle Simsällskap  37.67                 
10  Vilma Hjertberg  2004    246          38.89   
  Gävle Simsällskap  37.30                 
11  Matilda Nilsson  2004    242          39.08   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.33                 
12  Elena Mortazavi  2004    239          39.26   
  Borlänge Simsällskap  38.19                 
13  Agnes Sundqvist  2005    224          40.13   
  Söderhamns Simsällskap  40.69                 
14  Lisa Holfve  2005    171          43.85   
  Gävle Simsällskap  38.73                 
15  Fanny Karlsson  2004    127          48.49   
  Gävle Simsällskap  46.24                 
16  Ida Karlsson  2005    96          53.08   
  Söderhamns Simsällskap  50.80                 
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    545          29.84   
  Söderhamns Simsällskap  29.33                 
Louise Haglöv  2003    429          32.31   
  Borlänge Simsällskap  32.41                 
Femke van Zonneveld  2002    402          33.01   
  Borlänge Simsällskap  32.32                 
Anna Jönsson  2003    387          33.45   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  33.90                 
Maja Nilsson  2003    326          35.41   
  Gävle Simsällskap  33.61                 
Emelie Wijker  2003    298          36.46   
  Gävle Simsällskap  36.76                 
Ella Lindblad  2003    280          37.24   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.70                 
Tyra Olsson  2003    240          39.18   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.18                 
Maja Edring  2002    202          41.49   
  Gävle Simsällskap  40.14                 
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anna Papp  2001    267          37.84   
  Hudiksvalls Simsällskap  37.98                 
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Aston Horn  2007    172          39.13   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.47                 
Albin Glaas  2006    172          39.14   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.41                 
Sebastian Pettersson  2006    136          42.31   
  Hudiksvalls Simsällskap  39.21                 
Lukas Nilsson  2006    126          43.46   
  Söderhamns Simsällskap  41.23                 
Csongor Pázsit  2007    73          52.13   
  Bollnäs Simsällskap  47.82                 
Elliot Ekman  2007              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.90                 
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Ruijs  2004    379          30.12   
  Borlänge Simsällskap  29.60                 
Albin Östlund  2004    339          31.24   
  Gävle Simsällskap  32.01                 
Martin Riljak  2004    332          31.46   
  Gävle Simsällskap  32.25                 
Olle Wikholm  2004    308          32.27   
  Gävle Simsällskap  31.10                 
Samuel Sjökvist  2005    256          34.30   
  Gävle Simsällskap  31.40                 
Ville Arola  2005    197          37.45   
  Borlänge Simsällskap  39.94                 
Erik Sundman  2005    140          41.96   
  Söderhamns Simsällskap  43.45                 
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Melker Rosengren  2003    438          28.69   
  Gävle Simsällskap  28.86                 
Gustaf Sandström  2003    382          30.03   
  Hudiksvalls Simsällskap  29.59                 
Carl Hansson  2003    377          30.16   
  Gävle Simsällskap  29.04                 
Malte Eriksson  2003    284          33.16   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.28                 
Anton Sölveskog  2003    252          34.51   
  Hudiksvalls Simsällskap  34.91                 
Viggo Reit  2003    244          34.87   
  Hudiksvalls Simsällskap  32.97                 
Sebastian Forsberg  2003    219          36.16   
  Gävle Simsällskap  35.46                 
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Ålenius  2001    568          26.32   
  Gävle Simsällskap  26.54                 
Adam Carlsson  2001    448          28.49   
  Gävle Simsällskap  29.13                 
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Astrid Lönn  2008    202          18.21   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  18.19                 
Ida Hellström  2008    134          20.88   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  20.87                 
Tindra Byqvist  2008    113          22.05   
  Bollnäs Simsällskap  21.99                 
Emmy Olsson  2008    87          24.07   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  23.79                 
Othilia Östlund  2010    86          24.13   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  25.12                 
Alice Byström  2008    76          25.20   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  24.34                 
Majken Lönn  2009    65          26.51   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Melly Lindberg Sköld  2008    61          27.02   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Saimi Lylander  2009              DSQ   
  Borlänge Simsällskap  28.34                 
Tua Hvitt  2008              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  24.16                 
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Ku-Ringström  2008    115          19.96   
  Bollnäs Simsällskap  19.40                 
Nils Edberg  2008    100          20.91   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  22.42                 
Tim Ku-Ringström  2010    99          21.00   
  Bollnäs Simsällskap  22.64                 
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Junia Eklund  2006    399  1:15.65  2:37.42  4:00.11    5:18.31   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Edith Wallberg  2007    321  1:21.95  2:51.29  4:18.81    5:42.25   
  Bollnäs Simsällskap  5:40.03                 
                     
Stina Hedlund Loman  2006    279  1:21.01  2:53.72  4:27.94    5:58.65   
  Gävle Simsällskap  5:57.02                 
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Bergh  2004    539  1:07.77  2:21.95  3:36.51    4:48.15   
  Söderhamns Simsällskap  4:45.99                 
                     
Saga Boråker  2004    484  1:10.94  2:27.09  3:44.01    4:58.63   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  4:54.87                 
                     
Filippa Eklund  2004    478  1:11.28  2:27.89  3:44.88    4:59.92   
  Söderhamns Simsällskap  5:07.41                 
                     
Frida Florén  2004    432  1:10.24  2:28.19  3:48.66    5:10.00   
  Gävle Simsällskap  4:52.76                 
                     
Helmi Swanson  2004    419  1:10.85  2:30.19  3:52.38    5:13.20   
  Gävle Simsällskap  4:53.28                 
                     
Juni Rogström  2004    370  1:15.26  2:39.82  4:04.22    5:26.39   
  Gävle Simsällskap  5:06.42                 
                     
Hanna Stolt  2004    318  1:18.48  2:46.72  4:16.32    5:43.24   
  Gävle Simsällskap  5:45.32                 
                     
Lisa Holfve  2005    291  1:23.19  2:52.76  4:24.57    5:53.84   
  Gävle Simsällskap  5:45.68                 
                     
Nathalie Stigenberg  2004    287  1:21.48  2:52.01  4:24.44    5:55.47   
  Gävle Simsällskap  6:06.54                 
                     
10  Vilma Hjertberg  2004    285  1:23.72  2:56.33  4:27.93    5:56.36   
  Gävle Simsällskap  6:05.93                 
                     
11  Fanny Karlsson  2004    232  1:30.07  3:07.66  4:43.67    6:21.29   
  Gävle Simsällskap                   
                     
12  Tekle Batsikadze  2005    188  1:30.35  3:15.92  5:01.65    6:48.97   
  Gävle Simsällskap  6:20.02                 
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    584  1:07.03  2:18.75  3:30.46    4:40.44   
  Söderhamns Simsällskap  4:37.60                 
                     
Emma Larsson  2002    487  1:10.00  2:25.87  3:42.98    4:57.95   
  Borlänge Simsällskap  4:47.68                 
                     
Anna Jönsson  2003    465  1:11.69  2:30.17  3:47.08    5:02.64   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  5:12.88                 
                     
Maja Nilsson  2003    425  1:11.66  2:30.64  3:50.07    5:11.90   
  Gävle Simsällskap  5:08.14                 
                     
Maja Wikström  2002    380  1:15.98  2:36.39  4:00.29    5:23.51   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  5:23.87                 
                     
Anna Philipsson  2003    194  1:32.53  3:13.84  4:58.44    6:45.03   
  Gävle Simsällskap  6:55.63                 
                     
Maja Edring  2002    193  1:29.29  3:14.06  5:00.59    6:45.53   
  Gävle Simsällskap  6:32.65                 
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Östlund  2004    426  1:06.93  2:19.06  3:31.49    4:42.03   
  Gävle Simsällskap  4:50.90                 
                     
Martin Riljak  2004    327  1:12.03  2:32.93  3:50.43    5:08.04   
  Gävle Simsällskap  5:07.89                 
                     
Samuel Sjökvist  2005    324  1:12.11  2:31.75  3:48.92    5:08.81   
  Gävle Simsällskap  5:22.32                 
                     
Olle Wikholm  2004    307  1:11.63  2:30.89  3:53.28    5:14.49   
  Gävle Simsällskap  4:49.68                 
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Hansson  2003    433  1:05.88  2:16.71  3:29.07    4:40.48   
  Gävle Simsällskap  4:43.41                 
                     
Melker Rosengren  2003    344  1:09.24  2:27.60  3:45.18    5:02.71   
  Gävle Simsällskap  4:50.16                 
                     
André Kron  2003    270  1:14.47  2:38.09  4:05.00    5:28.27   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    566  1:01.26  2:06.55  3:12.77    4:16.52   
  Gävle Simsällskap  4:22.69                 
                     
Adam Carlsson  2001    520  1:02.71  2:09.71  3:16.61    4:23.78   
  Gävle Simsällskap  4:23.88                 
                     
Marcus Ålenius  2001    415  1:05.88  2:56.30  4:09.19    4:44.33   
  Gävle Simsällskap  4:52.85                 
                     
 
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gävle Simsällskap  2001              1:54.34   
  Gävle Simsällskap  1:55.00                 
  Marcus Ålenius  2001      26.02        26.02   
  Jakob Källquist  2001      25.47        51.49   
  Maja Nilsson  2003      30.98        1:22.47   
  Emelie Wijker  2003      31.87        1:54.34   
                     
Harnäs Skutskär Simsällskap              1:55.46   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
  Robert Lindblom  1995      24.84        24.84   
  Tyra Olsson  2003      31.85        56.69   
  Malte Eriksson  2003      29.15        1:25.84   
  Ella Lindblad  2003      29.62        1:55.46   
                     
 
Gren 24, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gävle Simsällskap  2004              1:55.12   
  Gävle Simsällskap  1:54.95                 
  Albin Östlund  2004      27.99        27.99   
  Olle Wikholm  2004      28.41        56.40   
  Helmi Swanson  2004      28.84        1:25.24   
  Frida Florén  2004      29.88        1:55.12   
                     
Gävle Simsällskap Lag 2  2004              1:59.92   
  Gävle Simsällskap  2:07.00                 
  Samuel Sjökvist  2005      29.78        29.78   
  Martin Riljak  2004      28.52        58.30   
  Juni Rogström  2004      30.86        1:29.16   
  Hanna Stolt  2004      30.76        1:59.92   
                     
Söderhamns Simsällskap  2004              2:06.22   
  Söderhamns Simsällskap  2:05.41                 
  Erik Sundman  2005      33.43        33.43   
  Filippa Eklund  2004      29.25        1:02.68